Celé Česko čte dětem

 

Kampaň Celé Česko čte dětem je adresována především rodičům. Řada rodičů má však problém najít volný čas nebo nemá motivaci dětem číst. Část z nich se mylně domnívá, že se dítě může naučit jazyk z televize nebo internetu. Je potřeba přesvědčovat rodiče o tom, že je důležité, aby si s dětmi co nejčastěji povídali, aby se zapojili do jejich výchovy a četli jim doma. Současně by však měla děti podporovat v jejich jazykovém a duševním vývoji škola - i ona by jim měla umožňovat každodenní kontakt s knihou - vlastní čtení i předčítání učitele.

 

Každodenní četba žákům pro radost a následné povídání o přečteném je nejlepší přípravou „půdy k tomu, aby mohla přijmout zrno a posléze vydat bohatou úrodu". Je to nejlepší způsob, jak učit děti lásce k jazyku, jak podporovat jejich zájmy, povzbuzovat je k učení, zlepšovat jejich soustředěnost. Důležité jsou také prokazatelné změny v chování dětí, kterým učitelé denně čtou: zklidnění, zlepšení konstruktivního myšlení a sociálních kompetencí, zájem o spolupráci, větší úcta k učiteli a přátelštější atmosféra ve třídě.

 

Ve středu 18. 4. nám v rámci této kampaně přišla pohádky O Malé čarodějnici číst maminka jednoho našeho žáka paní Lenka Krajčovičová. Tímto jí děkujeme za čas, který věnovala nejen školákům, ale i našim nejmenším školčátkům.

fotogalerie

 

Moc děkujeme paní Merglové za příběh z knížky " FERDA MRAVENEC" od Ondřeje Sekory.

Velké poděkování posíláme panu Křečkovi za přečtení "hasičské pohádky".
Moc děkujeme paní Matunové, která nám přišla přečíst pohádku 
" MRÁZ A MRAZIVEC " z knížky Diamantová sekera. Paní Matunová je laborantka a po čtení dětem vysvětlila a ukázala, proč se nebát odběru krve. Bylo to úžasné.

 
Velké poděkování posíláme paní Sabolové, která nám přišla přečíst pohádku "O ČERVENÉ KARKULCE" a to jako policistka. Moc děkujeme i panu Sabolovi, který po přečtení pohádky zasvětil děti do práce policistů. Děti byly nadšené a dospěláci také.
 
Moc děkujeme místním dobrovolným hasičům p.Hromadovi, 
p. Křečkovi M. a p. Křečkovi J.,
kteří nám přišli nabídnout účast ve výtvarné a literární soutěži 
" PO očima dětí "a pak nám pan Martin Křeček přečetl krásnou hasičskou pohádku "Jak drak Hasík ke svému jménu přišel".
Děti pozorně poslouchaly a slíbily hasičům namalovat obrázky hasičských aut.
 

 
 
Dnes patří naše poděkování naší paní kuchařce 
Marušce Macháčkové, která nám přečetla pohádkový příběh 
" Žabí princ ".
Děkujeme.
 
 
Moc děkujeme paní ředitelce Lidušce Zitkové za krásné předvánoční čtení pohádky " Jak to bylo na vánoce " z knížky Josefa Čapka " Povídání o pejskovi a kočičce "
 

Děkujeme paní starostce Ing. Jitce Štyksové, která nám přišla přečíst pohádku "Čert a Káča " od Boženy Němcové.

Děti se zaujetím poslouchaly a moc se jim to líbilo.

Děti z naší školy a školky 
se zapojily do projektu CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM.

Děkujeme dětem ze školy, které chodí číst do školky pohádky.

Malým dětem se to líbí a na každé čtení se školáky se moc těší.