MATEŘSKÁ ŠKOLA

Budova mateřské a základní školy byla postavena již roku 1910 a původně sloužila jen jako základní škola. Až roku 1939 byla v této budově otevřena také mateřská škola.

Mateřská škola se nachází v klidném prostředí obce Nedomice. Budova školy je patrová. Přízemí využívá mateřská škola a 1. patro patří základní škole. Okolo budovy je velká zahrada s jedním velkým dřevěným herním prvkem se skluzavkou a pískovištěm. Hračky si děti uklízejí do zahradního domečku. K budově školy také patří školní hřiště. Mateřská škola má svou hernu, šatnu, ložnici a sociální zařízení. Spolu se základní školou využíváme vlastní tělocvičnu, která se nachází v přízemí budovy. V 1.patře je společná jídelna s kuchyní.

Mateřská škola nejvíce spolupracuje se základní školou, dále pak s mateřskou školou Všetaty, Dřísy a Přívory. Využíváme spolupráci s obecními úřady Nedomice a Ovčáry, s logopedkou, dětskou lékařkou a PPP v Mělníku.

Pro interní potřeby z důvodu citové sounáležitosti dětí se školou a v návaznosti na koncepci školy používáme neoficiální název

„ Mateřská škola Kašpárek „