Škola v přírodě 

 

Škola v přírodě pro školní rok 2023/2024

 

Vážení rodiče,

cena pobytu školy v přírodě se zvýšila o 40 Kč na dítě. Konečná cena pobytu činí 

2 840 Kč. 

 

Informace o platbě

Kde: Hotel Vyhlídka, Český ráj

Kdy: 23. 6. – 27. 6. 2024

Cena: 2.840 Kč + doprava

 

Cena bude rozdělena do dvou splátek, které zasílejte na účet školy. Do zprávy pro příjemce napište jméno žáka + švp.

č. ú. 181696819/0300

 

Splatnost 1. splátky – 1.400 Kč do 30. 11. 2023

Splatnost 2. splátky – 1.440 Kč do 28. 2. 2024

 

Škola v přírodě – Zápisky z Denního věštce

Cesta ke vzdělání bývá občas překvapivá, místy trnitá. Své o tom ví i žáci z první, druhé, třetí a čtvrté třídy, kteří se v pondělí 24. dubna vydali do Školy čar a kouzel v Kněžicích. Nebojte, zrak Vám slouží dobře. Letošní téma školy v přírodě totiž znělo Harry Potter. Vydejte se s námi do kouzelnického světa. Nudit se určitě nebudete.

Den první: pondělí 24. 4.
Když se žáků zeptáte, která část školy v přírodě jim přišla nejdojemnější, bez výjimky se shodnou, že je to chvíle loučení se s rodiči. Ani v letos tomu nebylo jinak. Snad jen žáci, pro které už škola v přírodě není neznámou, slzičky osušili dříve, než jsme přejeli koleje v Ovčárech a zbytek na křižovatce. Při příjezdu do Kněžic se atmosféra dala krájet. Napjaté očekávání a radost autobus zcela zaplnily.  Po příjezdu, ubytování a polední hostiny Moudrý klobouk roztřídil žáky do jednotlivých kolejí – Havraspár, Zmijozel, Mrzimor a Nebelvír. Zabydlování pokojů nezabralo příliš mnoho času, tím se přece muselo šetřit. Stoupenci zla nepočkají, až bude oblečení srovnáno do komínků. Bylo třeba ihned vyrazit do boje s temnými bytostmi a porazit zlo.

Den druhý: úterý 25. 4.
Záchranná mise světa čarodějů a čarodějek započala hned ráno, kdy se děti vydaly vstříc dobrodružství. Všichni žáci si zhotovili trička se znakem své koleje. Nutno podotknout, že s úspěchem, jelikož za vydatné pomoci profesorů byli podpořeni. Zbytek dopoledne se nesl v duchu soutěží a úkolů mezi kolejemi. Následovalo odpoledne, které žáky zavedlo do Černého lesa. Úkol zněl jasně. Najdi poklad a postav domečky pro skřítky! Cesta byla dlouhá, krkolomná, plná nástrah, ale žáci se nevzdali a všechny týmy úkoly splnily.

Den třetí: středa 26. 4.
Aby zůstali ve formě, nebránili se kouzelníci rozcvičce na čerstvém vzduchu. Po vydatné snídani se vrhli na další úkoly, které byly důležité pro splnění a udržení kondice. A protože škola volá vždy a všude, nastal čas zopakovat si něco málo z obrany proti černé magii. Nástrahy kouzelnického světa se však přihlásily o slovo, takže po odpoledním klidu se jednotlivé koleje snažily zdolat vrchol blízké hory. Cestu jim však zkřížil Voldemort. Poslal vítr a sněžení. Marně! Všichni zdárně došli do cíle a získali tak pro svůj tým cenné body. Překvapení na žáky čekalo během večerního programu – boj kolejí mezi sebou. Co je k tomu potřeba? Čarovná hůlka, odvaha, klidné nervy a přesnost. Žáci si tuto aktivitu užili do sytosti. Aby ne. Kdy se jim naskytne možnost vytáhnout hůlku proti svým kolegům z ostatních kolejí? Kdy je uvidí zběsile mávat hůlkou a snažit se porazit protivníka?

Den čtvrtý: čtvrtek 27. 4.
Ráno probíhalo v obvyklém duchu. Rozcvička, snídaně, dopolední aktivity. Avšak zbylý program už tak rutinní nebyl. Co nevidět měla vypuknout dlouhá cesta poznání do Vrchlabí. Tento závěrečný výlet byl odměnou. Žáci se byli podívat v muzeu, v zámecké zahradě, hráli týmové hry a hlavně navštívili obchod „u Třech větví“, kde si mohli nakoupit dobroty a dárečky pro své nejbližší. Ke zpáteční cestě jsme použili autobusové přenášedlo. Po večeři měli žáci večírek na rozloučenou se vším všudy. Co vám budu povídat…večer všichni padli únavou a dobrým pocitem z krásného večera.

Den pátý: pátek 28. 4.
Toto ráno bylo oproti předešlým tišší. Po snídani sbalili věci a dali do pořádku pokoje. U některých byl úklid skoro nadlidským výkonem, jelikož někteří kudy chodí, tudy trousí. Poslední minuty věnovali skupinovým diskusím. Všechny probíhaly s úsměvem, avšak ten už nebyl od ucha k uchu. Ač to nikdo nepřipomínal, možná dokonce sám sobě nepřipouštěl, všude nás doprovázel stín odjezdu domů. Ne že by se žáci netěšili. Právě naopak. Ale zkuste se přiklonit k jedné ze dvou možností, z nichž každá vám trhá srdce. Proto teď společně přeskočme na samý závěr. Někteří se v příštím školním roce do školy v přírodě vrátí, jiní zde byli s námi naposled. Ať tak, či tak, zůstanou jim krásné vzpomínky. Možná časem vyblednou, ale nikdy se úplně nevytratí. Proto je na místě poděkovat všem žákům za krásný čas, který jsme spolu strávili. A v neposlední řadě rodičům, kteří se uvolili vzdát se na jeden týden svých milovaných ratolestí, aby jim dopřáli tento nezapomenutelný zážitek.

 

Škola v přírodě pro školní rok 2022/2023

 

Vážení rodiče,

cena pobytu ve škole v přírodě se zvýšila o 140 Kč na dítě. Konečná cena pobytu činí 3 540 Kč. 

 

Splatnost 1. splátky -  1 700 Kč do 30. 11. 2022

Splatnost 2. splátky – 1 840 Kč do 31. 1. 2023

Č. ú. 181696819/0300  -  do zprávy pro příjemce napište jméno žáka + švp.

      

Místo: Smejkalova bouda, Kněžice 1, 543 01 Vrchlabí

Termín: 24.4. - 28.4.2023

24.4. začátek stravování obědem

28.4. konec snídaní a dopolední svačinou (dostávají děti na cestu)

 

Předpokládaný odjezd od ZŠ a MŠ Nedomice, bude v pondělí 24. 4. 2023 v 8:00 hodin, sraz před školou 7:30 hodin.

Příjezd ze ŠvP k ZŠ a MŠ Nedomice bude kolem 12:00 hodiny.

Časy odjezdu a příjezdu jsou jen orientační, vše bude upřesněno.

 

Storno podmínky

 V případě zrušení pobytu po zaplacení zálohy, záloha propadá nebo může být účtováno storno ve výši:

50 % ceny služeb – 30 - 8 dnů před termínem nástupu

100 % ceny služeb – 7 - 0 dnů před termínem nástupu  

 V případě onemocnění účastníka v průběhu pobytu, se po vzájemné domluvě a na základě lékařského potvrzení vrací peníze za ubytování a stravu osob, za každý nezapočatý den / rzm. noc (např. pokud odjede v úterý, vratná částka je za dny středa, čtvrtek,..).

 Poskytovatel potvrzuje, že nebude účtováno jakékoliv storno v případě, že se pobyt nebude moci uskutečnit v návaznosti na nařízení KHS nebo vlády ČR. To samé platí i v případě karantény jednotlivců.

 

 
 
Odpovědnost za škodu